Je veľmi jednoduché zanedbať rehabilitáciu. Berie čas, energiu a mnohokrát vyzýva do boja našu lenivosť. Bohužiaľ, náš životný štýl, sedavé zamestnanie, ale aj nesprávna technika pri nárazovom športe poškodzujú telo, ktorému chýba regenerácia, nehovoriac o pooperačnom stave.

 

Podľa nášho ortopéda MUDr. Tomáša Jakubíka pod rehabilitáciou rozumieme „všetky metódy, ktoré dopomáhajú k obnoveniu a regenerácii pôvodného stavu pacienta pomocou rôznych metód a techník. Komplexná rehabilitácia je vzájomne previazaný, koordinovaný a cielený proces, ktorý má svojich špecialistov, diagnostiku a stanovené postupy.“ Práve preto zriadila Clinica Orthopedica v spolupráci so Spine Clinic Špecializovanú rehabilitačnú starostlivosť, ktorá zahŕňa rôzne druhy pobytov: rehabilitačné, rekondičné, predoperačné a vertebrálne (chrbticové).

 

Podmienky prijatia na pobyt

Aby mohol pacient absolvovať naše pobyty, musí spĺňať určité kritéria.

Prijímame predovšetkým:

  • ľudí po úraze alebo operácii
  • ktorí majú nad 18 rokov
  • neprenášajú infekčné ochorenia
  • sú mobilní a samostatní pri hygienických potrebách.
  • pacient by nemal trpieť závislosťami a nemal by vyžadovať inú lekársku starostlivosť, než ponúkame my.

Pred príchodom je potrebné vyplniť informovaný súhlas, dotazník a lekársku správu od ortopéda, neurológa a rehabilitačného lekára.

Rehabilitačný pobyt na chrbticu

Pokiaľ trpíme svalovou dysbalanciou, respektíve nerovnovážne preťažujeme statické svaly (sedenie)a nečinnosťou oslabujeme tie dynamické, môže byť práve vertebrálny pobyt posledným riešením pri záchrane pred bolesťou. „Ľudia si často neuvedomujú, že ak mali nejaký problém s pohybom alebo hybnosťou, telo ho kompenzovalo – niektoré jeho časti sa používali intenzívnejšie alebo sa, naopak, oslabovali, jednoducho nefungovali primerane a v rovnováhe. To všetko treba dať znova do poriadku,“ upozorňuje doktor Jakubík.

Riešením totiž nie sú analgetiká ani jednorazová masáž. Naopak, potrebné je doviesť pacienta k správnym pohybovým návykom. Naše pobyty zmierňujú bolesť chrbtice u pacientov s akútnymi aj chronickými problémami a zlepšujú silu pohybového aparátu najmä vďaka infúznej terapii a „škole chrbta“, ktorú zabezpečuje fyzioterapeut. „Výhodou takejto formy rehabilitácie oproti ambulantnej je nielen to, že na ňu netreba dochádzať, ale aj pokoj na lôžku na jednej strane a intenzita rehabilitácie, ktorá sa aplikuje niekoľkokrát za deň, na strane druhej. To sa zákonite prejaví na rýchlo sa zlepšujúcom stave pacienta a na prinavrátení čo najvyššej kvality jeho života,“ dodáva odborník.

Rezervácia rehabilitačného pobytu

Naše zariadenia ponúkajú viacero druhov pobytov, o ktorých vás budeme postupne informovať. Keďže nám záleží na tom, aby sa pacienti cítili dobre, naše moderné vybavenia a vyškolený personál sa snažia zabezpečiť tie najlepšie služby a komfort. Máme však obmedzený počet lôžok a práve preto, ak cítite, že by sa vám takýto pobyt hodil, neváhajte nás kontaktovať so žiadosťou o rezerváciu.