Alexandra (1958) protéza bedrového kĺbu

Už od mladosti som mala problémy s bedrovým kĺbom. Po pôrodoch a s pribúdajúcim vekom sa problémy stupňovali a bolo len otázkou času, kedy sa rozhodnem pre operáciu. Tri roky som si pri chôdzi pomáhala palicou, ale potom nastal deň D a rozhodla som sa. Kliniku mi odporučila známa, ktorá mala opakovane dobré osobné skúsenosti. V nemalej miere prispelo aj to, že klinika prevádzkuje supersterilnú sálu, čo je pri operácii tohto typu podľa mňa tiež dosť dôležité. Operáciu som absolvovala pred pol rokom a môj zdravotný stav sa po zákroku bez komplikácií zo dňa na deň zlepšoval. Je to neporovnateľný pocit: nemôcť chodiť a zrazu môcť chodiť. Dnes si už musím dávať vedome pozor, aby som neurobila nedoporučený pohyb, a to, že chodím bezbolestne, je pre mňa samozrejmosťou. Kvalita života sa podstatne zmenila. Za to všetko veľká vďaka pánovi Doktorovi Jakubíkovi a celému operačnému tímu a personálu. Od prvého prijatia až po prepustenie z kliniky – perfektný prístup ku klientovi a nadštandardná starostlivosť. Odporúčam túto kliniku všetkým, ktorí sa ešte nerozhodli – nemalá investícia za navrátený bezbolestný pohyb sa jednoznačne oplatí.

Martin (1940) protéza kolenného kĺbu

Niekoľko rokov som trpel bolesťami kolena a vzhľadom na moje zamestnanie, kde som neustále na nohách, sa to len zhoršovalo. Hľadal som kliniku, ktorá mi spraví čo najskôr odborný zákrok s doživotným implantátom . Po dlhom ambulantnom liečení, množstve injekcií, rehabilitácií atď. som si na základe odporúčania môjho ortopéda vyhľadal na internete všetko o Clinice Orthopedice. Objednal som sa na vstupné vyšetrenie, kde mi doktor dal všetky potrebné informácie a v priebehu mesiaca som bol zoperovaný. Môžem povedať, že poskytnutá starostlivosť, personál a prostredie kliniky ma veľmi milo prekvapili. Srdečne ďakujem celému operačnému tímu a som rád, že som sa rozhodol práce pre túto nemocnicu.

Alica (1989) protéza kolenného kĺbu

Som vďačná sestričkám a primárovi kliniky Orthopedica, ktorí sa o mňa vynikajúco starali počas môjho pobytu. Operácia prebehla bez problémov, tri noci v nemocnici mi ubehli veľmi rýchlo a ďakujem za perfektný výsledok operácie.

Mária (1959) protéza bedrového kĺbu

Od narodenia som mala trošku kratšiu pravú nohu a neskôr som už cítila bolesti pri každom kroku. Na odporúčanie známej som sa rozhodla pre kliniku Orthopedicu, kde mali krátke čakacie doby. Po operácii som sa cítila skvele, mierne bolesti trvali len krátko, oceňujem okamžitú rehabilitáciu už deň po operácii. Absolvovala som aj mesačnú kúpeľnú liečbu a po roku od zákroku som úplne fit! Ďakujem celému personálu nemocnice a prajem veľa spokojných pacientov!

Stano (1980) protéza kolenného kĺbu

Pochvaľujem celý personál nemocnice CLINICA ORTHOPEDICA, výborný prístup, rýchla diagnóza a komfortný pobyt ako v hoteli. Môžem opätovne športovať a venovať sa naplno všetkým aktivitám. Som vďačný aj za pooperačnú starostlivosť a dôslednú rehabilitáciu. Určite odporučím aj ďalej.

Ján (1948) protéza bedrového kĺbu

Na výmenu kĺbu som čakal už rok a pomaly som sa nemohol hýbať. Preto som hľadal na internete súkromné zariadenie. Zavážila super sterilná operačná sála a krátky pooperačný pobyt na lôžku. Neľutujem a každému môžem odporučiť nemocnicu Clinica Orthopedica. Veľmi milý prístup, výborná strava a celá starostlivosť lekárov.

Michal (1951) protéza kolenného kĺbu

Niekoľko rokov som trpel bolesťami kolena, keďže som celý deň v práci bol na nohách, postupne sa mi čoraz ťažšie chodilo a s bolesťami som vstával do roboty. Hľadal som kliniku, kde sú najlepší doktori s bohatými skúsenosťami. Syn mi odporučil kliniku v Ružinove – Orthopediku, ktorá bola prvou u nás a z môjho okolia boli viacerí operovaní práve tu. Objednal som sa na vstupné vyšetrenie a o 3 týždne som bol zoperovaný. Môžem každému odporučiť tím lekárov Clinici Orthopedici, aj starostlivosť bola výborná, ďakujem všetkým.

Jaromír (1958) protéza bedrového kĺbu

Pre neštátne zdravotnícke zariadenie Clinica Orthopedica som sa rozhodol najmä z dôvodu dlhej čakacej doby v nemocnici v mieste môjho bydliska. Vzhľadom na rozsiahle poškodenie bedrového kĺbu som musel operáciu absolvovať čo najskôr. Operácia trvala len 3 hodiny a dostal som kvalitný titánový kĺb. Rana sa mi dobre hojila, aj pooperačné vyšetrenie dopadlo dobre a vďaka poctivej rehabilitácii môžem opäť pracovať. Veľmi ďakujem všetkým lekárom, ako aj celému operačnému tímu a sestrám.

Alica (1989) protéza kolenného kĺbu

Ako aktívna športovkyňa som zažila niekoľko malých i väčších úrazov a bolesti kolien ma obmedzovali v ďalšej športovej aktivite. Keďže som vedela o častých pooperačných zápaloch a pod., hľadala som len kliniku s maximálne sterilnou operačnou sálou. Na odporúčanie kolegu som kontaktovala Clinicu Orthopedicu a v priebehu 2 týždňov som absolvovala výmenu kolenného kĺbu. Po pol roku a pravidelnej rehabilitácii som mohla ďalej športovať. Som vďačná celému tímu, sestričkám a primárovi kliniky, ktorí sa o mňa vynikajúco starali. Želám samých spokojných pacientov.

Miriam (1946) protéza bedrového kĺbu

Od narodenia som mala trošku kratšiu ľavú nohu a neskôr som už cítila veľké bolesti pri chôdzi. Na odporúčanie dobrej známej som si našla kliniku Orthopedicu, kde mali krátke čakacie doby. Ústretový primár po nasnímkovaní MRI hneď určil diagnózu a navrhol výmenu bedrového kĺbu, ktorý by sa čoskoro rozpadol. Po operácii som sa relatívne rýchlo zotavila, hneď na druhý deň som začala priamo v nemocnici cvičiť a robiť kroky s barlou. Po 4 mesiacoch som mohla konečne normálne chodiť! Každému môžem vrelo odporučiť práve túto kliniku, treba si priplatiť, ale stojí to za to. Veľmi všetkým ďakujem.

Etela (1944) protéza bedrového kĺbu

Už pred niekoľkými rokmi som mala absolvovať operáciu, odkladala som ju, mala som veľký strach. Napokon ma dcéra objednala do súkromnej kliniky Orthopediky, pretože čakacia doba bola krátka a už som sa nevládala ani z postele postaviť. V priebehu týždňa som absolvovala všetky potrebné vyšetrenia a o 10 dní prebehla operácia. Výborný bol najmä prístup lekárov, ale aj celého personálu. Dostala som kĺb titánový najvyššej kvality a môj život sa konečne dostal do normálu. Po roku už nemám žiadne ťažkosti. Vrele odporúčam každému, kto má podobné ťažkosti, práve Clinicu Orthopedicu. Som nesmierne zaviazaná celému operačnému tímu a personálu kliniky, prajem im všetko dobré v ďalších rokoch.

Peter (1935) protéza bedrového kĺbu

Asi veľa ľudí v mojom veku trpí rôznymi ťažkosťami pohybového aparátu, moje bolesti však už pretrvávali niekoľko rokov, každý deň som vstával s nesmiernou námahou a bolesťou, injekcie už nezaberali, jediným východiskom bola výmena kĺbu. Po dôkladnom zvážení všetkých za a proti som sa rozhodol pre súkromné zariadenie, napriek doplatku. Vybral som si Clinicu Orthopedicu, nakoľko mala veľmi dobré meno a kvalitné protézy s certifikátom, a bola blízko môjho bytu. Oceňujem prístup lekárov i sestier a najmä krátke čakanie na operáciu. Všetko prebehlo úplne v poriadku, po niekoľkých týždňoch som už chodil len s jednou barlou. Po 3 rokoch sa môžem napriek svojmu veku hýbať bez bolestí. Veľká vďaka ešte raz vám všetkým na klinike, najmä lekárom, ktorí sú skutočne skvelí vo svojom fachu.

Ján (1939) protéza bedrového kĺbu

Chcem veľmi poďakovať lekárom a celému personálu kliniky Orthopedici, kde som absolvoval pre dvomi rokmi výmenu kĺbu. Celá príprava a operácia, tiež následný 5-dňový pobyt v nemocnici boli skvelo zvládnuté, personál a lekári boli úžasní a veľkí profesionáli. Ďakujem všetkým na klinike a prajem len to najlepšie v ďalších rokoch.

Marián (1985) protéza kolenného kĺbu

Ako aktívny športovec som od malička namáhal celý pohybový aparát a v pomerne mladom veku sa mi prejavili záťažou spôsobené problémy s kolennými kĺbmi. Moje športové aktivity ostali odrazu obmedzené a jediným riešením, ako sa opäť vrátiť k pôvodnému spôsobu života, bola operácia. Zo svojho okolia kamarátov – športovcov – som sa dopočul o súkromnej ortopedickej klinike v Bratislave. Najmä na základe odporúčaní priateľov som sa rozhodol priplatiť si nadštandardnú starostlivosť – a neľutujem. Operácia dopadla výborne a ja som aj po 5 rokoch vďačný celému tímu kliniky za super odvedenú prácu.

Svetlana (1949) protéza kolenného kĺbu

Práve sa mi narodilo tretie vnúča, keď som už ďalej nemohla odkladať operáciu kolena. Pre bolesti som nemohla normálne kráčať, stúpať po schodoch ani sa poriadne postarať o moje vnúčence a psíka. Na odporúčanie mojej dobrej známej som si vyhľadala na internete informácie o súkromnej klinike ORTHOPEDICE v Bratislave. Aj keď bol potrebný doplatok za nadštandard, neváhala som, pretože inde by som musela čakať niekoľko mesiacov, ak nie rokov. Zákrok dopadol vynikajúco, už mesiac po výmene kĺbu som chodila takmer bezbolestne. Veľmi mi pomohli aj rehabilitačné sestry na klinike, ktorým taktiež ďakujem za super starostlivosť.

Ivan (1944) protéza bedrového kĺbu

S pribúdajúcimi rokmi som mal čoraz väčšie problémy s chôdzou, kríval som a schody som zdolával len s veľkými ťažkosťami a bolesťou. Prišiel samozrejme deň, kedy som si povedal, že stačilo, a ďalšie roky života chcem stráviť ako aktívny dôchodca. Možností na výmenu bedrového kĺbu je u nás relatívne dosť. Avšak keďže v štátnych nemocniciach mi dávali čakacie lehoty niekoľko rokov, hľadal som iné riešenie. Vložil som dôveru do súkromnej kliniky v Bratislave, pretože som uvítal krátku, takmer žiadnu čakaciu lehotu a sympatický personál. Zavážila tiež kvalita implantátu a super sterilná sála, ktorú v tom čase nik iný v SR nemal. Môžem sa poďakovať za výborne odvedenú prácu, pretože môj život je aj po 6 rokoch od operácie plnohodnotný a aktívny.

Malvína (1936) protéza bedrového kĺbu

Už po prvej operácii – výmene bedrového kĺbu, som vedela, že ma čaká aj druhá. Dedičná deformácia a s ňou spojené ťažkosti nielen pri chôdzi ma dohnali do nemocnice. V prvom prípade som absolvovala ťažkú operáciu v štátnej nemocnici v našom meste. Niekoľko týždňové ležanie, pomalé zotavovanie sa, rehabilitácie a všetko ostatné mi zobralo na dlhý čas odhodlanie zopakovať si to. Avšak po pár rokoch sa začali opäť ozývať bolesti a keď už som nemohla pomaly ani vstať zo stoličky, začala som hľadať nemocnicu, kde budem ležať maximálne týždeň a poskytnú mi aj kvalitnú rehabilitáciu, ktorá je po operácii mimoriadne dôležitá. Našla som súkromnú kliniku Orhopedicu, dcéra mi zistila všetko potrebné a objednala ma na vstupné vyšetrenie. V priebehu 3 týždňov prebehla operácia. Po nej som na druhý deň už prešla pár krokov za pomoci bariel, na 5. deň som bola doma. Pooperačné komplikácie sa, našťastie, nevyskytli žiadne, a ak by som mala ešte raz absolvovať operáciu kĺbu, rozhodnem sa určite pre túto nemocnicu. Som doposiaľ vďačná lekárom, sestričkám a celému tímu kliniky.

Mária (1942) operácia medzistavcových platničiek

Vzhľadom na moje celoživotné zamestnanie vo výrobe, som mala dlhé roky problémy najmä s chrbticou, ale aj s kĺbmi a s pohybovým aparátom. Vekom sa všetko zintenzívňovalo a chodila som už len s pomocou bariel, už ako dôchodkyňa. Už nezaberali obstreky, cvičenia a rôzne zábaly či elektroliečba. Chcela som sa zbaviť obmedzenia v pohybe a aspoň čiastočne minimalizovať bolesti chrbta a kĺbov. Hľadala som nemocnicu, kde mi v krátkom čase pomôžu. Z okruhu mojich bývalých kolegýň a známych som sa dozvedela o súkromnej ortopedickej klinike, ktorú som osobne navštívila. Spravila som si prieskum lekárov, ktorí tam operujú, ako aj prostredia a poskytovaných služieb. Zavážil milý personál a profesionálny prístup lekára, u ktorého som absolvovala vstupnú prehliadku, kde mi zistil posun medzistavcových platničiek. Do dvoch týždňov som bola operovaná a po troch mesiacoch som barle mohla odložiť. Ďakujem celému personálu kliniky za to, že mi umožnili chôdzu bez bariel.

Svetlana (1956) protéza kolenného kĺbu

Veľmi oceňujem prístup nielen lekárov kliniky Orthopedici, ale aj sestier a vôbec všetkých zamestnancov. Operácia bola v mojom prípade už nevyhnutná, pre veľké bolesti som takmer nechodila a bez barle som sa nepohla. Pri mojom rozhodnutí zavážila najmä kvalita protézy, sterilná sála, domáce prostredie a krátka hospitalizácia. Viem, že keď budem musieť ísť aj na druhé koleno, opäť sa obrátim na túto skvelú kliniku. Môžem skutočne odporučiť každému, kto má ťažkosti s pohybom a môže si dovoliť aj finančne zvládnuť takúto operáciu a ponúkaný nadštandard.

Martin (1939) protéza bedrového kĺbu

S pribúdajúcimi rokmi som mal čoraz väčšie ťažkosti pri vstávaní a chôdzi. Hľadal som kliniku, kde mi čo najskôr ponúknu termín vyšetrenia aj operácie. Deti mi vyhľadali prvú špecializovanú kliniku u nás a dohodol som si hneď vyšetrenie. Kĺb sa mi rozpadal a bola nutná operácia – do mesiaca som ju mal za sebou. Chválim prístup a otvorenú komunikáciu lekárov i celého personálu, presne som vedel, čo ma čaká, akú protézu dostanem atď.. Rehabilitácie som už absolvoval v mieste bydliska, kontrola po operácii dopadla výborne a ja aj po 5 rokoch chodím bez bolesti. Svoje rozhodnutie pre túto kliniku rozhodne neľutujem.

Alena (1944) protéza kolenného kĺbu

Moja dedičná deformita kostí sa v staršom veku prejavila najmä na kolenných kĺboch a po komplexnom vyšetrení u môjho ortopéda bolo jasné, že sa nevyhnem operácii – protéze kĺbu. Chcela som však nemocnicu, kde nebudem tri týždne a viac ležať bez pohnutia a kde mi operáciu prevedú dobrí odborníci s kvalitným implantátom. Internet ponúkal viac možností, oslovila ma však Clinica Orthopedica, pretože bola prvá na Slovensku a mala ako jediná super sterilnú sálu. Aj to zavážilo pri mojom rozhodnutí, ktoré neľutujem, pretože po mesiaci od operácii som už takmer bezproblémovo chodila a po roku som už ani nevedela, že ma bolelo koleno. Veľká vďaka patrí celej klinike.

Jana (1945) protéza bedrového kĺbu

Už od mladosti som mala problémy s bedrovým kĺbom a vedela som, že mierne bolesti a neistá chôdza sú spôsobené vrodenou deformitou kĺbu. S pribúdajúcimi rokmi sa objavovali čoraz väčšie ťažkosti pri vstávaní z postele alebo stoličky. Mala som sedavé zamestnanie, čo tiež neprispelo k zlepšeniu mojej diagnózy. Keď som sa v roku 2007 rozhodla pre operáciu, hľadala som odborníkov, ktorí mi pomôžu naozaj kvalitne prežiť ďalšie roky života. V tom čase nebolo až toľko možností, rozhodla som sa pre súkromnú kliniku, ktorá ako prvá u nás začala robiť ortopedické operácie. Osobne som ju navštívila a dohodla si stretnutie s primárom, nakoľko prvý dojem bol výborný. Neľutujem a som rada, že som si vybrala práve túto malú kliniku, kde mi dali titánový implantát najvyššej kvality a tím lekárov odviedol skvelú prácu. Doposiaľ som im vďačná a chodím na pravidelné ročné kontroly.

Jozef (1942) protéza kolenného kĺbu

Niekoľko rokov som trpel bolesťami kolena, vzhľadom na moje zamestnanie, kde som neustále na nohách, som postupne strácal silu v nohe, bolelo ma pri každom kroku a nastali ťažkosti s chôdzou a stabilitou. Hľadal som kliniku, ktorá mi spraví odborný zákrok s kvalitným implantátom a bez zbytočného čakania . Po dlhom ambulantnom liečení, množstve injekcií, rehabilitácií a pod. som si na základe odporúčania môjho ortopéda vyhľadal informácie na internete o Clinice Orthopedice. Objednal som sa na vstupné vyšetrenie, kde mi bola navrhnutá výmena kolenného kĺbu v čo najkratšom možnom čase. V priebehu mesiaca som bol zoperovaný a môžem povedať, že poskytnutá starostlivosť, personál a prostredie kliniky ma veľmi milo prekvapili. Aj 3 roky po operácii sa cítim ako znovuzrodený, môžem opäť športovať a bez problémov chodiť i pracovať. Veľká vďaka patrí celému operačnému tímu a som presvedčený, že ak by som aj s druhým kolenom musel ísť na operáciu, zvolím si opäť vynikajúce služby tejto neštátnej kliniky.

Alojz (1955) protéza bedrového kĺbu

Pre neštátne zdravotnícke zariadenie som sa rozhodol najmä z dôvodu dlhej čakacej doby v nemocnici v mieste môjho bydliska. Vzhľadom na rozsiahle poškodenie bedrového kĺbu, ktoré preukázalo RTG vyšetrenie, som musel operáciu absolvovať čo najskôr. Každé vstávanie z postele mi robilo obrovské problémy, pre bolesti som ťažko chodil, kríval a každodenné povinnosti som riešil s veľkými ťažkosťami. Preto som sa rozhodol, že nebudem odkladať operáciu a objednal som sa na vstupné vyšetrenie. Profesionálny prístup, ochota vysvetliť mi všetko ohľadom mojej diagnózy, ako aj prostredie kliniky, ma presvedčili o tom, že som na správnom mieste. Najbližší mesiac bola naplánovaná operácia, ktorá trvala necelé tri hodiny. V nemocnici som pobudol iba 4 dni, počas ktorých sa vynikajúco o mňa staral vždy dobre naladený personál. Cítil som sa ako doma, čokoľvek som potreboval, to som aj dostal. Rana sa mi dobre hojila, aj pooperačné vyšetrenie dopadlo dobre. Som rád, že môžem opäť plnohodnotne fungovať a pracovať. Veľmi ďakujem pánovi primárovi z Clinici Orthopedici, ako aj celému operačnému tímu.

Alica (1978) protéza kolenného kĺbu

Ako aktívna športovkyňa som zažila niekoľko malých i väčších úrazov a bolesti kolena ma obmedzovali v mojej ďalšej športovej činnosti. Vzhľadom na možné komplikácie – zápaly, infekcie…, o ktorých som počula z viacerých zdrojov a bývajú dôsledkom nedostatočnej sterility v nemocničnom prostredí, som hľadala kliniku so super sterilnou operačnou sálou. Na odporúčanie mojej známej som kontaktovala Clinicu Orthopedicu, ktorá takúto sálu má a v priebehu 3 týždňov som absolvovala predoperačné vyšetrenia. O ďalšie 2 týždne som absolvovala výmenu kolenného kĺbu. Po 4 mesiacoch som mohla ďalej športovať, absolvovala som účinné rehabilitácie priamo v klinike pod vedením odbornej rehabilitačnej sestry Zuzky, ktoré mi veľmi pomohli k doliečeniu. Som vďačná celému tímu, sestričkám a ostatnému personálu v klinike, ktorí sa o mňa vynikajúco starali. Želám vám všetko dobré a ešte veľa spokojných pacientov.

Miroslava (1959) protéza bedrového kĺbu

V dôsledku môjho ochorenia som mala vždy o 1 cm kratšiu nohu, čo malo vplyv na chôdzu a neskoršie mi práve toto spôsobovalo veľké bolesti pri akomkoľvek pohybe. Keď už som niekoľko rokov žila len na liekoch, ktoré samozrejme zasa zle vplývali na pečeň a celkový organizmus, rozhodla som sa riešenie nájsť v operácii – výmene kĺbu. Na odporúčanie veľmi dobrej známej som si našla informácie o Clinice Orthopedice, kde v tom čase ako v jedinej u nás vykonávali práve ortopedické operácie. Milo ma prekvapil prístup na recepcii, o tri dni som už mala termín na vstupnú konzultáciu. Tu mi pán primár po dôkladnom vyšetrení navrhol výmenu kĺbu, pretože hrozilo jeho úplne zdeformovanie až rozpad. Operácia bola naplánovala o 4 týždne, mala som veľký strach z celej procedúry, veď kto má rád nemocnice….Opäť ma prekvapila pokojná, rodinná atmosféra na klinike, ktorá veľmi dobre vplývala na moju psychiku a vôbec som si neuvedomovala, čo ma čaká. Ani neviem ako, bola som po operácii v príjemne zariadenej izbe, na druhý deň som za pomoci kvalifikovanej sestry spravila prvé kroky – a o 4 dni som išla domov s barlou. Po 6 mesiacoch som bola takmer úplne fit, konečne som mohla normálne existovať – a môžem doposiaľ, už 6 rokov po operácii. Každému, kto má ortopedické problémy, môžem vrelo odporučiť práve túto kliniku, pretože síce je potrebné uhradiť nemalú čiastku za nadštandardnú starostlivosť – rozhodne sa to však oplatí a prinavrátený bezbolestný pohyb za to stojí. Ešte raz vám všetkým ďakujem.

Eleonóra (1944) protéza bedrového kĺbu

Už pred niekoľkými rokmi som mala absolvovať operáciu, odkladala som ju, mala som veľký strach, ako snáď každý, kto má podstúpiť veľkú operáciu. Napokon som už mala také veľké bolesti, že som si našla Clinicu Orthopedicu, pretože čakacia doba bola krátka a pobyt v nemocnici len 4 dni. V priebehu mesiaca sa mi podarilo absolvovať všetky potrebné vyšetrenia a prebehla operácia. Vysokou známkou hodnotím najmä prístup lekárov, celého personálu vrátane recepčnej, s tak ústretovým milým správaním sa stretávam už zriedka. Dostala som kĺb titánový najvyššej kvality a môžem skonštatovať, že môj život sa otočil o 180 stupňov, nemám žiadne ťažkosti, chodím na ľahké túry, robím všetky domáce práce a vediem normálny aktívny život. Vrele odporúčam každému, kto má podobné ťažkosti, práve Clinicu Orthopedicu. Som nesmierne zaviazaná celému operačnému tímu a personálu kliniky, prajem im všetko dobré v ďalších rokoch.

Jaroslav (1952) protéza kolenného kĺbu

Pri svojom zamestnaní som bol neustále na nohách a v pohybe a už viac rokov som trpel bolesťami kolena. Bolesť som cítil neskôr už pri každom kroku a nastali ťažkosti s chôdzou a stabilitou. O obmedzenom športovaní či turistike ani nehovorím. Hľadal som kliniku, ktorá mi spraví odborný zákrok s kvalitným implantátom a bez zbytočného čakania . Po ambulantnom liečení, vrátane injekcií, rehabilitácií a pod. som si na základe odporúčania môjho ortopéda vyhľadal informácie na internete o prvej súkromnej klinike u nás – Clinice Orthopedice. Objednal som sa na vstupné vyšetrenie, kde mi bola navrhnutá výmena kolenného kĺbu v čo najkratšom možnom čase. V priebehu 3 týždňov som bol zoperovaný a môžem povedať, že poskytnutá starostlivosť, personál a prostredie kliniky ma veľmi milo prekvapili. Aj 2 roky po operácii sa cítim výborne, stále čiastočne pracujem, môžem opäť chodiť na hory a bez problémov chodiť. Veľká vďaka patrí celému operačnému tímu a sestričkám na klinike.

Zlatica (1958) protéza bedrového kĺbu

Už pred niekoľkými rokmi som mala absolvovať operáciu, ale mala som veľký strach, ako každý, kto má ležať v nemocnici. Napokon som už mala také veľké bolesti, že som si našla Clinicu Orthopedicu, pretože čakacia doba bola krátka a pobyt v nemocnici len 4 dni. V priebehu mesiaca sa mi podarilo absolvovať všetky potrebné vyšetrenia a prebehla operácia. Veľmi milo ma prekvapil ľudský a otvorený prístup nielen lekárov, ale celého personálu vrátane recepčnej. Dostala som kĺb titánový najvyššej kvality a môžem skonštatovať, že môj život rapídne zmenil k lepšiemu, nemám žiadne ťažkosti, chodím na ľahké túry, robím všetky domáce práce a vediem normálny aktívny život. Vrele odporúčam každému, kto má podobné ťažkosti, práve Clinicu Orthopedicu. Som vďačná celému operačnému tímu a personálu kliniky, prajem im len spokojných klientov aj naďalej.

Šimon (1951) protéza bedrového kĺbu

Pre neštátne zdravotnícke zariadenie som sa rozhodol z dôvodu dlhej čakacej doby v tunajšej nemocnici. Vzhľadom na rozsiahle poškodenie bedrového kĺbu, ktoré mi zistili na RTG, som musel operáciu absolvovať čo najskôr, aby sa úplne nerozpadol. Každé vstávanie z postele mi robilo obrovské problémy, pre bolesti som ťažko chodil a kríval. Musel som sa rýchlo rozhodnúť a objednal som sa na vstupné vyšetrenie. Profesionálny prístup, ochota vysvetliť mi všetko ohľadom mojej diagnózy, ako aj prostredie kliniky, ma presvedčili o tom, že operáciu absolvujem práve v klinike Orthopedice. V útulnej izbe s komplet vybavením som pobudol iba 3 noci a čokoľvek som potreboval, bolo mi vyhovené. Pooperačné vyšetrenie dopadlo dobre a neprišli ani očakávané veľké bolesti. Som rád, že môžem opäť normálne fungovať a žiť. Veľmi ďakujem celému operačnému tímu a personálu, odporúčam každému svojmu známemu práve túto súkromnú kliniku.

Leo (1989) roztrhnutý meniskus

Ako aktívny športovec som od malička behával, absolvoval rôzne sústredenia a denne som mal na programe šport. Pri nešťastnom futbalovom výkope som si roztrhol meniskus v pravom kolene, tú bolesť neprajem nikomu. Rýchlo som potreboval odborný zásah a rady, čo ďalej. Na webe som našiel prvú kliniku špecializovanú na ortopédiu s tímom lekárov,ktorých som poznal už z iných nemocníc. Všetko bolo vrátane prvej pomoci vybavené veľmi rýchlo. O pár týždňov som mal za sebou operáciu, bolo nutné meniskus čiastočne vystrihnúť, poležal som si 1 deň a o niekoľko týždňov som už mohol začať športovať. Po roku som už i vďaka rehabilitácii, ktorú som tiež absolvoval na Clinice Orthopedice, naplno športoval. Samozrejme, že som viac opatrný, ale ak by sa mi ešte v budúcnosti stal športový úraz, určite sa zasa obrátiť na túto kliniku.

Michal (1953) protéza bedrového kĺbu

S pribúdajúcimi rokmi som mal čoraz väčšie problémy s chôdzou, čo spôsoboval môj rozpadávajúci sa bedrový kĺb. Keď už som pomaly nevedel vstať zo stoličky, musel som nájsť nemocnicu, kde mi dajú umelý kĺb. V štátnych nemocniciach by som čakal niekoľko rokov, a tak hľadal som riešenie v súkromnom sektore. Pri výbere Clinici Orthopedici zavážila najmä kvalita implantátu a super sterilná sála, ktorú v tom čase nik iný v SR nemal. Môžem sa poďakovať za výborne odvedenú prácu, pretože môj život je aj po 5 rokoch od operácie bezbolestný a aktívny.

Stanislav (1956) protéza kolenného kĺbu

Oceňujem prístup nielen lekárov kliniky, ale aj sestier a všetkých zamestnancov i rehabilitačných pracovníkov. Operácia bola v mojom prípade už nevyhnutná, pre veľké bolesti som takmer nechodil a veľmi som kríval. Pri mojom rozhodnutí zavážila najmä kvalita protézy a maximálne sterilná sála, tiež krátka hospitalizácia. Kliniku Orthopedicu môžem odporučiť každému, kto má ťažkosti s pohybom, a to nielen s kolenom, ale i s chrbticou či bedrovým kĺbom.

Viliam (1951) protéza bedrového kĺbu

Pre neštátne zdravotnícke zariadenie som sa rozhodol najmä z dôvodu dlhej čakacej doby v nemocnici v mieste môjho bydliska. Vzhľadom na rozsiahle poškodenie bedrového kĺbu, ktoré preukázalo RTG i MRI vyšetrenie, som musel operáciu absolvovať čo najskôr. Preto som sa rozhodol, že nebudem odkladať operáciu a objednal som sa na vstupné vyšetrenie. Profesionálny prístup, ochota personálu, ako aj domáce prostredie kliniky, malo vplyv na okamžité objednanie sa na operáciu. V nemocnici som pobudol iba 4 dni, počas ktorých sa vynikajúco o mňa staral celý personál. Som rád, že môžem opäť plnohodnotne fungovať a pracovať okolo domu i v záhrade. Veľmi ďakujem pánovi primárovi z Clinici Orthopedici, ako aj celému operačnému tímu.

Žaneta (1966) protéza bedrového kĺbu

Už pred niekoľkými rokmi som mala absolvovať operáciu, odkladala som ju, mala som veľký strach, najmä z dlhej práceneschopnosti po zákroku. Keď som už mala veľké problémy aj so vstávaním z postele, otvorila som internet a hľadala kliniku, kde budem čo najskôr zasa fit. Clinica Orthopedica mi ponúkla pobyt v nemocnici len 4 dni, kvalitný titánový kĺb, rehabilitácie a skorý návrat do práce. V priebehu 2 týždňov som absolvovala všetky potrebné vyšetrenia a prebehla operácia. Všetko, čo mi bolo sľúbené, sa aj dodržalo a po 6 týždňoch som sa vrátila do práce. Ďakujem celému personálu a najmä operačnému tímu kliniky.

Peter (1955) protéza bedrového kĺbu

Chcem poďakovať touto cestou celému personálu kliniky Orthopediky, pretože s takým profesionálnym a súčasne milým prístupom som sa v žiadnom nemocničnom zariadení nestretol. Pochodil som veľa lekárov, nakoľko som mal vrodenú deformitu bedrového kĺbu a operácia bola už nutná. Bol som na mnohých RTG a MRI vyšetreniach, nie všade sa stretnete s ochotou a úctou k človeku. Na tejto klinike som sa skutočne cítil ako prvoradý človek – pacient. Veľmi ďakujem a verím, že momentálny výborný zdravotný stav mi vydrží ešte veľa rokov.

Jarmila (1940) protéza bedrového kĺbu

S pribúdajúcimi rokmi sa mi chodilo čoraz ťažšie a už som ďalej nemohla odkladať operáciu kolena. Pre bolesti som nemohla normálne kráčať, stúpať po schodoch ani sa poriadne postarať o dom i záhradu. Keďže som veľmi túžila znova fungovať na sto percent, hľadala som kliniku, kde mi rýchlo pomôžu. Na odporúčanie mojej dobrej známej som si vyhľadala na internete informácie o súkromnej ortopedickej klinike ORTHOPEDICE v Bratislave. Aj keď bol potrebný doplatok za nadštandard, neváhala som, pretože inde by som musela čakať veľmi dlho a v mojom veku som nechcela odkladať potrebnú narkózu. Operácia bola za krátky čas zrealizovaná, vynikajúci prístup primára, RTG, MRI vyšetrenia – všetko na jednom mieste. Už pár týždňov po výmene kĺbu som chodila bez barle. Veľmi mi pomohli aj rehabilitačné sestry na klinike, ktorým taktiež ďakujem. Odporúčam túto kliniku každému z mojich známych, pretože už väčšina z nich má problém s pohybovým aparátom.

Michal (1989) protéza kolenného kĺbu

Ako aktívny športovec som od malička hral futbal, tenis i hokej a už v 16-tich rokoch sa mi prejavili problémy s kolenami, nemohol som naplno behať a moje športové aktivity ostali obmedzené. Jediným riešením, ako opäť naplno športovať, bola operácia. Zo svojho okolia, najmä v športových kluboch či šatniach som sa dopočul o prvej súkromnej ortopedickej klinike v Bratislave. Najmä na základe odporúčaní priateľov som sa rozhodol priplatiť si nadštandardnú starostlivosť, objednal som sa na vstupné vyšetrenie a behom troch týždňov som bol zoperovaný. Operácia dopadla výborne, ďakujem celému personálu a lekárom za super odvedenú prácu.

Alexandra (1948) protéza kolenného kĺbu

Moja dedičná deformita kostí sa prejavila najmä na kolenných kĺboch a po vyšetrení u môjho ortopéda bolo jasné, že sa nevyhnem výmene kĺbu. Chcela som však nemocnicu, kde nebudem dlho ležať a kde mi operáciu spravia dobrí odborníci s kvalitným implantátom a s čo najmenším rizikom infekcie. Na internete som našla viac možností, oslovila ma však Clinica Orthopedica, pretože bola prvá na Slovensku a mala ako jediná super sterilnú sálu. Aj to zavážilo pri mojom rozhodnutí, objednala som sa na vyšetrenie, dohodla termín operácie, doplatila za tzv. nadštandard a o 5-6 týždňov som už takmer bez problémov chodila a mohla som sa opäť naplno starať o celú domácnosť. Veľká vďaka patrí celej klinike.

Michal (1946) protéza bedrového kĺbu

Mal som úraz na stavbe a museli mi lekári pri otvorenej zlomenine implantovať klin do nohy. Po 10 rokoch sa začali objavovať bolesti kĺbu, kríval som a nemohol som riadne pracovať. Musel som riešiť situáciu, aby som ešte zopár rokov mohol naplno pracovať ako stavbár. Hľadal som kliniku, kde sa bude dať čo najrýchlejšie zrealizovať zákrok a kde mi zaručia čo najskorší návrat do práce. Referencie známych ma presvedčili a odporučili mi kamaráti kliniku v Bratislave, kam som síce musel docestovať 180 km, ale už na vstupnej prehliadke som si dohodol termín operácie. Som veľmi rád, že som sa rozhodol práve pre túto nemocnicu, už 2 mesiace po operácii som mohol pracovať. Veľmi ďakujem a prajem všetko dobre celému personálu.

Eva (1938) protéza bedrového kĺbu

Po úraze na chodníku to išlo s mojim zdravotným stavom dolu kopcom. Zlomenina sa mi nezrástla ako mala a veľmi ťažko som chodila i vstávala. Bola nutná operácia, tak som si na internete vyhľadala kliniky a podľa lekárov, ktorých som poznala z rôznych vyšetrení, som sa rozhodla pre súkromnú kliniku v Bratislave. Môžem povedať, že celá starostlivosť, príprava i samotná operácia ma príjemne prekvapili a veľmi oceňujem prístup lekárov i sestier. Takto im chcem veľmi poďakovať za všetko, čo pre mňa spravili.

Adam (1951) protéza bedrového kĺbu

Chcem sa poďakovať celému personálu a najmä lekárom súkromnej kliniky Orthopedici, kde mi dali umelý kĺb, titánový a tým mi umožnili opäť chôdzu bez bolesti. Veľmi chválim celé prostredie kliniky, ochotu na recepcii a ústretový prístup lekárov, najmä pána primára. Operácia trvala len 2,5 hodiny a nemal som našťastie žiadne pooperačné ťažkosti. Hneď na klinike som pomaly rehabilitoval a po troch dňoch išiel po svojich domov. Vrele odporúčam túto kliniku všetkým, ktorým záleží na svojom zdraví a môžu si doplatiť za vynikajúci nadštandard.

Stanislav (1942) protéza kolenného kĺbu

Som veľmi rád, že som sa rozhodol práve pre tím lekárov súkromnej kliniky Orthopedica a ďakujem všetkým za skvelú opateru a úspešne zvládnutú operáciu. Už som pomaly ani nemohol chodiť a po výmene kĺbu sa mi neskutočne uľavilo a noha funguje takmer ako za mlada. Ak by niekto hľadal kliniku, kde mu v priebehu niekoľkých týždňov pomôžu vyriešiť ortopedický problém môžem rozhodne odporučiť kliniku Orthopedicu.

Laura (1965) protéza bedrového kĺbu

Vzhľadom na dedičnú deformitu kĺbov som bola pred 3 rokmi nútená hľadať kliniku, kde mi pomôžu a vymenia mi pravý bedrový kĺb. Moja veľmi dobrá priateľka už takúto operáciu absolvovala a bola veľmi spokojná, chodila ako za mlada a mohla sa venovať obľúbenej turistike. Na jej odporúčanie som sa objednala na súkromnú kliniku do Bratislavy a môžem povedať, že od vyšetrenia až po pooperačnú starostlivosť bolo všetko perfektné. Ďakujem lekárom a celému personálu kliniky za super opateru a želám im len spokojných klientov i naďalej.

Milada (1946) operácia medzistavcových platničiek

Dlhé roky som mala vzhľadom na moje zamestnanie problémy najmä s chrbticou, ale aj s kĺbmi a s celým pohybovým aparátom. Vekom sa už bolesť aj pri obyčajnej prechádzke stupňovala a chodila som už len s pomocou bariel. Už nezaberali obstreky, cvičenia a rôzne zábaly či elektroliečba. Chcela som sa zbaviť obmedzenia v pohybe a aspoň čiastočne minimalizovať bolesti chrbta a kĺbov. Hľadala som nemocnicu, kde mi v krátkom čase pomôžu. Z okruhu mojich bývalých kolegýň a známych som sa dozvedela o súkromnej ortopedickej klinike, ktorú som osobne navštívila. Spravila som si prieskum lekárov, ktorí tam operujú, ako aj prostredia a poskytovaných služieb. Zavážil milý personál a profesionálny prístup lekára, u ktorého som absolvovala vstupnú prehliadku, kde mi zistil posun medzistavcových platničiek. Do dvoch týždňov som bola operovaná a po troch mesiacoch som barle mohla odložiť. Ďakujem celému personálu kliniky za to, že mi umožnili chôdzu bez bariel.

Anton (1946) protéza kolenného kĺbu

Chcem poďakovať celému personálu, lekárom i sestrám v súkromnej ortopedickej klinike Orthopedice za výbornú starostlivosť pri mojom krátkom pobyte u nich. Doteraz som sa nestretol s tak milým, ochotným a ústretovým prístupom v zdravotníctve. Môžem povedať, že zákrok prebiehal v super zariadenej sále a okamžitá rehabilitácia mi veľmi pomohla dať koleno úplne do poriadku. Nemám skutočne žiadne výhrady a veľmi som vďačný za poskytnutú pomoc a starostlivosť.

Nina (1989) protéza kolenného kĺbu

Našla som si Clinicu Orhopedicu na nete a neľutujem vynaložené peniaze, pretože celé prostredie nemocnice, ako aj operačná sála a tiež celý lekársky tím, boli vysoko profesionálne. Som rada, že som našla konečne zariadenie, kde je pacient na prvom mieste a všetky služby zodpovedali účtovanej sume po troch dňoch som mohla ísť domov. Ďakujem všetkým zamestnancom nemocnice a prajem veľa úspechov aj naďalej.

Samuel (1991) roztrhnutý meniskus

Ako aktívny športovec som od malička behával a denne som mal na programe športovú aktivitu. Pri nešťastnom páde na ihrisku som si roztrhol meniskus v pravom kolene a rýchlo som potreboval pomoc. Kamaráti mi odporučili prvú kliniku špecializovanú na ortopédiu a hneď som tam zavolal, obratom som mohol prísť a o týždeň som mal za sebou operáciu. Poležal som si 1 deň a o mesiac som už mohol začať aktívne športovať. Veľmi ďakujem celej klinike za super prístup a starostlivosť.

Katarína (1958) protéza bedrového kĺbu

Vyjadrujem touto cestou poďakovanie najmä pánovi primárovi kliniky Orthopedica, ale tiež celému tímu operatérov i sestier. Starostlivosť v tejto malej nemocnici bola vynikajúca, aj operácia prebehla bez problémov a po 5 dňoch som bola doma. Za pomoci bariel som pomaly zas chodila a už 3 mesiace po operácii som ich mohla odložiť. Skutočne veľmi pekne ďakujem a vrele odporúčam každému túto kliniku.

Estera (1959) protéza kolenného kĺbu

Dlho som mala problém s kolenom a bola som nútená kvôli stupňujúcim sa bolestiam hľadať nemocnicu, kde mi stanovia presnú diagnózu a nastavia liečbu. Chcela som súkromnú nemocnicu a na odporúčanie kamarátky som si vyhľadala informácie o Clinice Orhopedice. Na našom trhu mala najdlhšie skúsenosti a veľmi dobré referencie. Vstupné vyšetrenie prebehlo o štyri dni a veľmi ústretovo sa choval celý personál. Lekár mi navrhol výmenu kĺbu, pretože sa mi už tak zdeformoval, že sa nedal zachrániť. Po roku môžem poďakovať všetkým na klinike a som rada, že som sa rozhodla práve pre nich. Hospitalizácia bola krátka, prostredie čisté a útulné, a samotná operácia dopadla výborne. Prajem celej klinike len to najlepšie v ďalších rokoch.

Klára (1944) protéza bedrového kĺbu

Touto cestou by som sa chcela zo srdca poďakovať pánovi primárovi kliniky Orthopedica, ale tiež celému tímu lekárov i sestier. Starostlivosť počas môjho pobytu bola vynikajúca, vrátane stravy, čistoty v izbe a prístupu sestričiek. Operácia prebehla bez ťažkostí a po 5 dňoch som bola doma. Už v nemocnici som začala rehabilitovať a o pol roka som ani nevedela, že mám umelý kĺb. Veľká vďaka a môj obdiv za odvedenú prácu patrí všetkým lekárov a personálu tejto kliniky.