Nepríjemnými bolesťami chrbta dnes trpí takmer každý druhý človek. Príčin je veľa. Od nesprávneho držania tela, ochorenia chrbtového svalstva až po následky z úrazov či dozvuky operácie. Každý z týchto problémov pritom dokáže efektívne vyriešiť vhodne nastavená rehabilitačná liečba.

Neambulantná rehabilitačná starostlivosť

Našťastie už dávno neplatí, že za kvalitnými medicínskymi službami treba cestovať do zahraničia. Pre všetkých pacientov trpiacich akútnymi alebo chronickými bolesťami chrbta ponúkame v hlavnom meste unikátny liečebný pobyt – neambulantnú rehabilitačnú starostlivosť, ktorá svojím vybavením a poskytovanými službami dosahuje svetovú úroveň.

Ortopéd či fyzioterapeut

klinika ruzinov bratislava

Vybrať si môžete z týždňového alebo desaťdňového pobytu v prípade, ak pre vás dochádzanie na dennú rehabilitáciu do Bratislavy predstavuje problém. V zásade však platí, že na stanovenie liečby by vás mal najskôr vidieť ortopéd a až následne fyzioterapeut. „Za ortopédom treba ísť preto, aby sa vylúčilo iné vážnejšie ochorenie, ktoré by fyzioterapeut mohol prehliadnuť,“ vysvetľuje náš MUDr. Tomáš Jakubík. Odborník jedným dychom objasňuje dôvody, pre ktoré sa spojili sily v Clinica Orthopedica a Spine Clinic, špecializovanej rehabilitačnej starostlivosti: „Komplexná rehabilitácia je vzájomne previazaný, koordinovaný a cielený proces, ktorý má svojich špecialistov, diagnostiku a stanovené postupy.“ 

 

Vhodní pacienti na chrbticové pobyty

Vhodnými adeptmi na vertebrálny, teda chrbticový pobyt sú pacienti po operácii alebo úraze. Taktiež takí, ktorí si chcú uľaviť od chronických bolestí, dovŕšili dospelosť a sú mobilní a samostatní pri hygienických potrebách. Výhodou takejto formy rehabilitácie oproti ambulantnej je nielen to, že na ňu netreba dochádzať, ale aj pokoj na lôžku a intenzita rehabilitácie, ktorá sa aplikuje niekoľkokrát za deň. To sa zákonite prejaví na rýchlo sa zlepšujúcom stave pacienta a na prinavrátení kvality jeho života,“ dopĺňa skúsený ortopéd.

 

Stabilita a mobilita po operácii

Deformity chrbtice, vyskočené platničky, kompresívne zlomeniny stavcov či prekonaná operácia sú jedny z najčastejších diagnóz, pri ktorých naši fyzioterapeuti denne pracujú na ústupe bolestí, zlepšení hybnosti a sily svalového aparátu a v neposlednom rade na návrate pacienta do bežných činností. U každého jednotlivca sa snažia zlepšovať jeho pohybové vzory pri každodennom pohybe, ako aj jeho stabilitu a mobilitu. Navyše pacienti, či už po operácii, alebo po samostatnej rehabilitácii, od nás odchádzajú s poznatkami o tom, ako správne cvičiť a ako pokračovať v rehabilitácii aj v domácom prostredí.